Pobočka Elánku

Bílovice nad Svitavou

Mezi Cestami 825, 66401 Bílovice nad Svitavou

Elánek Bílovice nad Svitavou je dětská skupina, která dětem nabízí bohatý program s láskyplným přístupem.

 

Dětská skupina Elánek Bílovice nad Svitavou je určena dětem už od 1 roku.

Podporujeme přátelské vztahy mezi dětmi v laskavém prostředí a individuální přístup k dítěti.

Naše milé tety pečují o děti s láskou a snahou předat co nejvíce znalostí. Děti se vzdělávají hravou formou, budují společně vztah ke kultuře a k přírodě. Klademe důraz na pohyb a pobyt venku.

Máme krásné zázemí s travnatou prostornou zahradou. Na vlastní zahrádce děti pěstují zeleninu a bylinky. Sbíráme dešťovku,máme vlastní kompost a hmyzí domeček.

Děti mají k dispozici každý den ovoce a zeleninu a zajištěn kvalitní pitný režim.

Naším cílem je zajistit vysoce kvalitní péči s ohledem na uspokojení všech potřeb Vašeho dítěte. 

 

Den dětí

V pátek 31. května 2024 se v BnS koná oslava Dne dětí. Dopoledne se ve školce uskuteční maškarní, odpoledne pak čeká společný program pro děti a rodiče. Na programu je loutkové divadlo, aktivity pro děti, malování na obličej a opékání špekáčků. Drobné občerstvení, včetně špekáčků, bude k dispozici. Těšíme se na Vaši účast!

Hody, hody doprovody

Velikonoční tvoření pro děti a rodiče. Společně si namalujeme vejce, ozdobíme věnce, zapleteme pomlázky a ozdobíme velikonoční perníčky.

Karneval

Bude karneval, huráááá! Ve čtvrtek dopoledne se naše školka promění v pestrý karnevalový svět! Nezapoměňte dětem připravit kostýmy.

Vánoční besídka

Zveme všechny rodiče, sourozence, prarodiče, tety a strejčky na Vánoční besídku, která proběhne ve středu 20. prosince u nás v DS.

CENÍK PLATNÝ OD 1.1.2024

DĚTSKÁ SKUPINA ELÁNEK BÍLOVICE NAD SVITAVOU

Tarif 7:30-15:30*

Děti do 3 let**

Děti od 3 let

5 dní v týdnu

4720Kč

5720 Kč

 

 

* Ceny obsahují Tarif za celý měsíc při docházce ve schématu 5 dní v týdnu
** Do 31.8., které následuje po 3. narozeninách dítěte, tedy přechod na ceník „Děti od 3 let“ vždy pouze od 1.9., které následuje po 3. narozeninách

 

 

 

Stravné

110 Kč/celý den    85 Kč/půlden

Pozdní vyzvednutí dítěte

200 Kč/30 min

Vysvětlivky:

Tarif – základní školné, cena za Program, péče o dítě předškolního věku dle zákona 247/2014 Sb.

Stravné – celodenní (svačina, oběd, svačina) / půlden (svačina, oběd)

Pozdní vyzvednutí dítěte – v případě, že bez předchozí domluvy a smluvené ceny nevyzvedne Rodič Dítě včas po skončení provozní doby DS, nebo Zájmových odpoledních aktivit.

Našim cílem je, aby děti s Elánkem objevovaly svět :-)

 

Proč dát Vaše dítě do Elánku?

 • Naším cílem je rozvíjet osobnost samostatného, sebevědomého a tvůrčího jedince.
 • Dbáme na vyváženou stravu, pitný režim, dostatek pohybu, čerstvého vzduchu, podpůrných aktivit a vzdělání.
 • Dětem nabízíme výchovné a vzdělávací aktivity. Stále je však ve školce dostatek času na hry a zábavu, které děti v tomto věku nejvíce potřebují. 
 • Vzdělávací plán vychází z Rámcového vzdělávacího programu pro předškolní zařízení ČR a je doplněn o interaktivní, psychologické a pedagogické prvky pro rozvoj dětí.
 • Tety z naší školky, které pečují o Vaše děti, jsou profesionálky. Všechny mají pedagogické, sociálně-zdravotní vzdělání, či absolvovaly program „Chůvy pro děti do zahájení povinné školní docházky“ a především mají silnou motivaci, zodpovědnost a lásku k dětem.
 • Na jednu pečující osobu připadá max. 6 dětí, což zaručuje individuální přístup.
 • Naše prostory jsou nové, moderně zařízené a plně přizpůsobené potřebám dětí. Máme i vlastní zahradu, kde si děti můžou hrát, ale zároveň si vypěstovat vlastní zdravou zeleninku či bylinky.

Provozní informace:

 • otevírací doba: 7:30 - 15:30
 • příchod do školky: 7:30 - 8:30
 • vyzvedávání obědů 10:30 -11:00
 • docházka: 5 dnů v týdnu (lze chodit nepravidelně, docházku si rodiče volí v našem školkovém systému)
 • maximální počet dětí ve skupině: 12
 • dvě pečující osoby 
 • přijímáme děti od 1 roku věku

 

V případě zájmu o docházku v Elánku Bílovice nad Svitavou nás neváhejte kontaktovat, příp. prosíme vyplňte nezávaznou PŘIHLÁŠKU

Těšíme se na Vás :-)

 

Nekroťte elán svých dětí, rozviňte ho s Elánkem :)

Správná strava z kvalitních surovin a pitný režim jsou pro nás důležité. To vše dětem zajistíme s ohledem na jejich alergie, individuální potřeby a požadavky.

Stravu pro děti dovážíme ze zdravé jídelny Filii v Brně. 

Zdravá a moderní jídelna Fillii je vybavena moderními přístroji, pracovní prostředí je na vysoké úrovni, splňuje náročné hygienické požadavky, skladba jídelníčku je pestrá a odpovídá požadavkům zdravé výživy.

Při výběru potravin k přípravě pokrmů se restaurant Filii snaží využívat nabídku regionálních dodavatelů, používá prověřených a kvalitních surovin, vaření bez chemických náhražek a konzervantů, vysoký podíl zeleniny.

 

Naší snahou je v dětech pěstovat návyky k zdravému životnímu stylu. Denně dětem nabízíme čerstvé ovoce i zeleninu.

 

 

Chcete umístit dítě do této školky?

Věkové rozmezí: 1 rok - 4 roky

Přihlášky příjímáme po celý rok

Volná místa

1 / 0

Kdo se u nás o děti stará?

teta Michaela

Jmenuji se Michaela, mám dvě dospělé děti a dva vnuky. Vystudovala jsem SZeŠ obor květinář a dlouhá léta pracovala jako floristka. Postupem času jsem si vzdělání doplnila o profesní kvalifikaci Chůva pro děti v DS a asistenta pedagoga. Více než 20 let jezdím na letní dětské stanové tábory jako oddílová vedoucí, animátorka či kuchařka. Můj volný čas věnuji své rodině,především vnukům, zahrádce, bylinkaření, kreativnímu tvoření,zdravé stravě a sportu. Ráda budu pro vaše děti tetou Míšou a s elánem se budeme pouštět do všech činností a hrátek .

teta Michaela

Jmenuji se Michaela a jsem vystudovaná sociální pracovnice. Od 18 let se věnuji hlídání dětí v soukromých domácnostech a během vysokoškolského studia jsem svoji praxi směřovala k dětem. Vzdělání jsem si rozšířila kurzem asistenta pedagoga a profesionální chůvy. Ve volném čase se hlídání věnuji i nadále. Čas strávený s dětmi mě naplňuje a práci s nimi vnímám jako své poslání.

teta Radka

Mé jméno je Radka a jsem spoluzakladatelkou dětské skupinky Elánku v Bílovicích nad Svitavou. V naší dětské skupině zastávám roli zdravotníka. Vzdělání pro práci s dětmi jsem doplnila certifikovaným kurzem chůvy pro děti. Osobně jsem se vždy velmi ráda pohybovala mezi dětmi a byla pro své okolí oblíbenou tetou. Po narození mého syna a dcerky, jsem si uvědomila, jak moc mě děti naplňují a dělají můj svět krásnějším. Proto jsem se vydala touto cestou. Mé motto je: Pracovat s upřímnou radostí. :-) Osobní volný čas trávím nejraději se svoji rodinou.

Co o nás říkají rodiče?

Příjemné prostředí. Vstřícné jednání. Syn byl spokojený.

Soňa

Vše perfektní - tety, prostředí, přístup, aktivity s dětmi, organizace.. Jsem ráda, že jsme tuto skupinku vybrali.

Martina N.