Pobočka Elánku

Brno Ponávka

Dornych 54/47, CTP Ponávka, budova C1, Brno

Chcete pro své dítko jen to nejlepší?

Chcete školku a kroužky v jednom = trávit odpoledne už jen s rodinou?

Dětská skupina Elánek Ponávka nabízí dětem bohatý program s láskyplným přístupem

Školka se nachází na začátku CTP Ponávka, přímo v budově C1. Prostory nabízí velkou herní místnost, spací koutek, jídelnu, koupelnu a vlastní zahradu. Vyhrazená 2 parkovací místa slouží ke klidnému předání či vyzvedávání dětí. 

Ve školce se o denní kapacitu max. 15 dětí starají dvě (až tři) skvělé tety.

Přihlášky přijímáme po celý rok. 

Ideální pro děti od 1,5-2 let, max. do předškolního věku.

Budeme rádi, když nás budete sledovat i na našem facebooku FB Elánek Ponávka

Těšíme se na Vás ;-)

 

Provozovatel dětské skupiny: Elánek pro rodinu, z.s.

Sídlo provozovatele: Molákova 2782/24, 628 00 Brno

IČ: 06573801

Ředitelka spolku: Ing. Sylva Pavelová

Zahájení provozu dětské skupiny: 1.4.2020

Naše DS je zapsána v Evidenci dětských skupin u MPSV

Raketou do vesmíru s Elánkem

Ve čtvrtek 18.4.2024 si s dětmi vyrobíme papírovou raketu na brčkový pohon a vyzkoušíme na jakou planetu doletí. Zda zvládne proletět černou dírou a nakonec přistát na Měsíci. Už se moc těšíme!

Plyšákový den v Elánku

Ve čtvrtek 11.4.2024 si mohou děti donést 1-3 plyšová zvířátka, velikost není omezena :). Čeká nás cvičení a hry s plyšovými mazlíčky. Už se moc těšíme!

Zvířátka v Elánku

V úterý 21.5.2024 děti v Elánku navštíví na naší zahradě poník Sára a oslík Herby, které si děti mohou pohladit a dát jim nějakou dobrotu. Na poníkovi se mohou děti i povozit. Aby se děti mohly na poníkovi svézt, je nutné je vybavit helmou. Prosíme o přinesení cyklistické či jiné helmy.​ Kdo bude chtít zvířátka nakrmit, může jim přinést mrkev a jablíčka. Už se moc těšíme!

Mobilní planetárium v Elánku

Ve středu 24.4.2024 si s dětmi užijeme mobilní planetárium. Planetární kopule bude postavena přímo ve školce a uvnitř ní budou děti moci z pohodlí polštářků pozorovat hvězdnou oblohu. Připravena je pro ně také projekce filmu. Už se moc těšíme!

Exotická zvířátka v Elánku

Ve čtvrtek 4.4.2024 děti v Elánku navštíví pan Daniel Filípek se svými exotickými zvířátky, které si děti mohou i pohladit, dát jim nějakou dobrotu a vyfotit se s nimi. Také nám o nich řekne spoustu zajímavostí. Už se moc těšíme!

Srdíčkový den v Elánku

Svatý Valentýn je svátek, který možná neslaví všichni, nicméně ve školce si o něm něco řekneme. Ve středu 14.2.2024 si budeme povídat o lásce a přátelství. Vyrobíme si také krásné Valentýnky. Už se moc těšíme.

Ve čtvrtek 22.2. děti čeká soutěžení v pěti disciplínách, obdrží startovní kartičku na razítka za splnění úkolů. Po splnění všech disciplín na děti bude čekat medaile. Už se moc těšíme!

Zimní olympiáda s Elánkem

Ledové koule v Elánku

Dne 27.2.2024 děti budou zkoumat a barvit ledové koule, svítit na ně a rozpouštět je v soli. Možná nás bude uvnitř čekat překvapení. Prosíme rodiče, aby děti vybavili baterkou. Už se moc těšíme!

Vynášení Mařeny v Elánku

Ve čtvrtek 21.3.2024 vyneseme vlastnoručně vyrobenou Mařenu k řece Ponávce. Rozloučíme se básničkou a písničkou se zimou a přivítáme jaro. Už se moc těšíme!

Velikonoční dílničky v Elánku

V úterý 26.3.2024 od 15:30 hodin budeme ve školce pořádat VELIKONOČNÍ DÍLNIČKY.

Lidová písnička v Elánku

V úterý 19.3.2024 nás navštíví Šárka Svobodová, která nám bude povídat o tom, co je lidová písnička a proč je důležitá.

Vysvětlivky:

* Ceny obsahují Tarif za celý měsíc při docházce ve schématu 1-5 dní v týdnu
 ** do 31.8. po dosažení 3 let věku dítěte. Přechod na ceník „Děti od 3 let“ vždy pouze od 1.9., které následuje po 3. narozeninách. Např. pro školní rok 2023/24: děti narozené do 31.8.2020 jsou v kategorii od 3 let, děti narozené od 1.9.2020 dále jsou v kat. do 3 let

Tarif – základní školné, cena za Program, péče o dítě předškolního věku dle zákona 247/2014 Sb.

Premium – nadstavbové aktivity nad rámec „běžného hlídání dítěte,“ zahrnují služby i spotřebu, jako například výlety, divadla, oslavy narozenin, dárky, besídky, nadstandardní hygienické pomůcky, službu praní, angličtinu, logo, didaktické pomůcky, tisk, informační systémy, individuální přístup, supervize, audity atd.

Stravné – celodenní (svačina, oběd, svačina) / půlden (dopolední svačina, oběd)

Zájmové odpolední aktivity – blok různorodých aktivit v čase 16:00-16:30, v případě volby 5 dní v týdnu je pátek vždy zdarma

Jednorázové hlídání – v případě, že Dítě nemá Tarif nebo využije den nad rámec Tarifu. Dítě do 3 let v maximální možné úhradě od rodičů dle zákona.

Pozdní vyzvednutí dítěte – v případě, že bez předchozí domluvy a smluvené ceny nevyzvedne Rodič Dítě včas po skončení provozní doby DS nebo Zájmových odpoledních aktivit.

 

Proč dát Vaše dítě do Elánku?

 • Naším cílem je rozvíjet osobnost samostatného, sebevědomého a tvůrčího jedince.
 • Dbáme na vyváženou stravu, pitný režim, dostatek pohybu, čerstvého vzduchu, podpůrných aktivit a vzdělání.
 • Dětem nabízíme výchovné a vzdělávací aktivity, zaměřujeme se na výuku cizích jazyků. Stále je však ve školce dostatek času na hry a zábavu, které děti v tomto věku nejvíce potřebují. 
 • Vzdělávací plán vychází z Rámcového vzdělávacího programu pro předškolní zařízení ČR a je doplněn o interaktivní, psychologické a pedagogické prvky pro rozvoj dětí.
 • Holky (tety) z naší školky, které pečují o Vaše děti, jsou profesionálky. Všechny mají pedagogické, sociálně-zdravotní vzdělání, či absolvovaly program „Chůvy pro děti do zahájení povinné školní docházky“ a především mají silnou motivaci, zodpovědnost a lásku k dětem.
 • Na jednu pečující osobu připadá max. 6 dětí, což zaručí maximálně individuální přístup.
 • Naše prostory jsou nové, moderně zařízené a plně přizpůsobené potřebám dětí. Máme i vlastní zahradu, kde si děti můžou hrát, ale zároveň si i vypěstovat vlastní zdravou zeleninku či bylinky.

 

Provozní informace:

 • otevírací doba: 7:30 - 16:00 h, případně 16:00 - 16:30 h zájmové odpolední aktivity
 • příchod do školky: 7:30-8:30 h
 • docházka: variabilní 2 - 5 dní v týdnu, příp. nepravidelná docházka
 • strava: celodenní (dopolední svačina, oběd, odpolední svačina), půldenní (dopolední svačina, oběd)
 • maximální počet dětí ve skupině: 15 
 • přijímáme děti od 1 roku věku, ideální však pro děti od 2 let věku, do max. předškolního věku

 

V případě zájmu o docházku v Elánku Ponávka nás neváhejte kontaktovat, příp. prosím vyplňte nezávaznou PŘIHLÁŠKU.

Těšíme se na Vás ;-)

 

Správná strava z kvalitních surovin a pitný režim jsou pro nás důležité. To vše dětem zajistíme s ohledem na jejich alergie a individuální potřeby a požadavky.

Stravu pro děti dovážíme ze Školní jídelny Horní. 

Kuchyně ŠJ Horní je vybavena moderními přístroji, pracovní prostředí je na vysoké úrovni, splňuje náročné hygienické požadavky, skladba jídelníčku je pestrá a odpovídá požadavkům zdravé výživy.

Při výběru potravin k přípravě pokrmů se ŠJ Horní snaží využívat nabídku regionálních dodavatelů. Snahou je v dětech pěstovat návyky k zdravému životnímu stylu.

 

Chcete umístit dítě do této školky?

Věkové rozmezí: 1 rok - 4 roky

Přihlášky příjímáme po celý rok

Volná místa

3 / 15

Kdo se u nás o děti stará?

Teta Veronika

Ahoj, jmenuji se Veronika a po studiu na Sociálně právní akademii v Brně jsem pracovala na Magistrátu města Brna na odboru péče o rodinu a dítě. Nakonec však touha být přímo s dětmi zvítězila a po absolvování pedagogického minima jsem nastoupila v roce 2005 jako lektorka do střediska volného času. Zde jsem dopoledne pracovala v miniškolce a odpoledne vedla polytechnické kroužky a kroužky pro zvídavé děti školního a předškolního věku, dále příměstské a pobytové tábory. Postupně jsem si dodělala kurzy Chůva pro děti do zahájení povinné školní docházky a Chůvu pro děti v dětské skupině. Práce s malými dětmi mě velmi baví, s láskou a trpělivostí se snažím rozvíjet jejich dovednosti, schopnosti a fantazii, probouzet v nich radost poznávat a tvořit. Svůj volný čas trávím s rodinou a přáteli, baví mě turistika a procházky se psem. Mezi mé další záliby patří chataření, kutilství, divadlo a hudba.

Teta Zuzka

Ahoj, jmenuji se Zuzana a jsem absolventka střední pedagogické školy v Brně, obor předškolní a mimoškolní pedagogika. Během studia jsem vykonávala praxe v mateřských školách a ve školních družinách. Práci s dětmi se věnuji již od útlého věku, jelikož jsem hlídala své tři mladší synovce. Po škole jsem zvolila jesličky jako svoji první praxi, na které jsem se spoustu věcí naučila a utvrdila se, že práce s detmi mě opravdu baví a naplňuje. Svůj volný čas nejraději trávím v přírodě s rodinou nebo přáteli. Mezi další mé koníčky patří jízda na kolečkových bruslích, kole, ráda plavu, čtu a poslouchám hudbu.

Ing. Sylva Pavelová

Dobrý den, jmenuji se Sylva Pavelová a jsem ředitelkou Elánka pro rodinu z.s. - franchisy sítě soukromých školek a jeslí Elánek. V řízení firmy mám bohaté zkušenosti jak teoretické, získané studiem na Ekonomické fakultě MZLU v Brně, ale také praktické, a to dlouholetým působením na různých manažerských pozicích v menších i velkých mezinárodních firmách. Moje manažerské interpersonální dovednosti (soft skills) byly rozšířeny také o oblast výchovy dětí, a to absolvováním rekvalifikačního kurzu Chůva pro děti do zahájení povinné školní docházky. Také jsem absolvovala studium Asistenta pedagoga a mnoho dalších rozvojových kurzů zaměřených na vývoj a psychologii dětí. Dětem se věnuji již od dob svých VŠ studií, kdy jsem pracovala jako vedoucí na dětských táborech. Věřím, že kdo dělá svoji práci srdcem, přináší radost, spokojenost a úsměv na tváři nejen sobě, ale hlavně všem ostatním kolem sebe.

Co o nás říkají rodiče?

Ze školky jsme všichni nadšení a ti co plánují své děti hlásit do školky, doporučuji Elánek Ponávku.

maminka Adéla

Celkově jsme rádi, že mohla dcerka do Elánku na Ponávce chodit, má ráda většinu kamarádů a všechny tety.

tatínek Tomáš

Děkujeme že jsme u vás v Elánku mohli mít dceru umístěnou.Byla velmi spokojená a my také.

maminka Pavla

Líbilo se mi, že se pořád něco ve školce dělo a hlavně, jak byly aktivní tety. Dcera se naučila hodně zajímavých věcí od zvířátek až po ekologii.

maminka Michaela

Moc děkujeme všem za výbornou komunikaci, přistup a vstřícnost.

maminka Alena