Pobočka Elánku

Brno Slatina

Ondřeje Veselého 485/7, 627 00 Brno – Slatina

Chcete pro své dítko jen to nejlepší?

Chcete školku a kroužky v jednom = trávit odpoledne už jen s rodinou?

Dětská skupina Elánek Slatina nabízí dětem bohatý program s láskyplným přístupem.

Školka se nachází v rodinném domku a je vybavena hernou s jídelnou, ložnicí, koupelnou. Děti mohou využít i krásnou prostornou zahradu, která je vybavena hracími prvky. Ve školce se o denní kapacitu max. 12 dětí starají 2 tety (pečující osoby).

Přihlášky přijímáme po celý rok. 

Ideální pro děti od 1,5 - 2 let, max. do předškolního věku.

Budeme rádi, když nás budete sledovat i na našem facebooku FB Elánek Slatina

Těšíme se na Vás ;-)

 

Provozovatel dětské skupiny: Elánek pro rodinu, z.s. 

Sídlo provozovatele: Molákova 2782/14, 628 00 Brno

IČ: 06573801

Kontaktní osoba: Ing. Sylva Pavelová

Zahájení provozu dětské skupiny: 1.9.2020

Naše DS je zapsána v Evidenci dětských skupin u MPSV

Jógohrátky v Elánku

V rámci tématu měsíce Pohyb jsme pro děti přichystali program do školky, a to Jógohrátky s Elánkem. 
V úterý 20.8.2024 děti opět rozhýbají svoje tělíčka a naučí se nové cviky pod vedením zkušené lektorky.

Indiánské dopoledne v Elánku

V úterý 30.7.2024 v rámci dopoledního programu proběhne Indiánské dopoledne. S dětmi si vyzkoušíme, jak bydleli a žili indiáni. Vyrobíme si indiánské čelenky, ukážeme si jak lovili bizony (luk, prak), nabatikujeme si šátky nebo trička. Tímto žádáme rodiče, pokud si budou děti chtít nabatikovat tričko, aby jim nějaké světlé dali do školky.

Námořnický den v Elánku

Ve středu 26.6.2024 si s dětmi zahrajeme na námořníky.
Celé dopoledne budeme společně plnit různé úkoly, které námořníci dělají na lodi, když plují na dlouhé plavby. Po splnění všech úkolů každé dítě dostane osvědčení Námořníka.
Už se moc těšíme!

Kouzelník v Elánku

V PONDĚLÍ 17.6.2024 Elánek navštíví kouzelník, známý svým uměním a talentem, kterým dokáže ohromit publikum a přinést jim nezapomenutelný zážitek.

Už se moc těšíme! 

Den dětí v Elánku

V úterý 11.6.2024 Vás srdečně všechny zveme na Den dětí s Elánkem.  
Akce je pro rodiče a děti, na které bude čekat odpoledne plné zábavy a soutěží. Akce bude probíhat na zahradě školky od 15,30 h do cca 17,00 h. Kdyby náhodou nebylo krásné počasí (máme však objednáno), akce proběhne v náhradním termínu, který bude určen.
Neváhejte tedy přihlásit ten den děti do školky, případně s nimi třeba jen odpoledne přijít.
Těšíme se na Vás. 

Zvířátka v Elánku

Ve čtvrtek 23.5.2024 děti v Elánku navštíví na naší zahradě poník Sára a oslík Herby, které si děti mohou pohladit a dát jim nějakou dobrotu. Na poníkovi se mohou děti i povozit. Aby se děti mohly na poníkovi svézt, je nutné je vybavit helmou. Prosíme o přinesení cyklistické či jiné helmy.​ Kdo bude chtít zvířátka nakrmit, může jim přinést mrkev a jablíčka. Už se moc těšíme!

Ovoce a zelenina, ať nás neopouští síla

Ve středu 22.5.2024 budou mít děti možnost shlédnout, v rámci dopoledního programu, plyšákové divadlo s pohádkou "O Adélce, ovoci a zelenině". Dětem zábavnou formou představíme, proč je důležité ovoce a zeleninu jíst a také si nějaké druhy společně ochutnáme.

Hmyzí domeček v Elánku

Ve středu 15.5.2024 si s dětmi budeme povídat o hmyzu. Dozví se, proč je pro nás hmyz důležitý. Vysvětlíme si rozdíly mezi včelkami medonosnými a včelkami samotářkami. Poté s dětmi hmyzí domeček umístíme na zahrádku, kde budeme hmyz pozorovat.
Už se moc těšíme!

Lidová písnička v Elánku

V úterý 30.4.2024 nás navštíví Šárka Svobodová, která nám bude povídat o tom, co je lidová písnička a proč je důležitá.

Čarodějná škola v Elánku

V pondělí 29.4.2024 si v Elánku uděláme čarodějné dopoledne. Děti budou plnit disciplíny jako létání na koštěti, krmení pavouka, kouzelná zaříkávadla, vaření lektvaru či výroba slizu. Za splnění disciplín obdrží čarodějné vysvědčení. Děti si mohou obléct čarodějný kostým. Už se moc těšíme!

Den Země v Elánku

V pondělí 22.4.2024. dětem připomeneme, že tak jak oni slaví svátky, tak i naše krásna Zem má svůj svátek. Krátkým rozhovorem s dětmi pomocí obrázku si přiblížíme, jak se staráme o naši krásnu planetu Zem. Vytřídíme z ní odpadky, názorně si to děti vyzkoušejí, zasadíme kytičky venku na zahrádce do truhličku, budeme šetřit vodou i papírem ve školce. Naučíme se s dětmi hezkou písničku Svátek Země. Uděláme si s dětmi plakátek čistá Země a znečistěná Země, který si pak ve školce vystavíme, aby nám připomínal, co musíme dělat aby naše Zem byla veselá a ne smutná.. Děti na konci dne dostanou medaili Den Země za aktivitu. Už se moc těšíme!

Mobilní planetárium v Elánku

Ve středu 24.4.2024 si s dětmi užijeme mobilní planetárium. Planetární kopule bude postavena přímo ve školce a uvnitř ní budou děti moci z pohodlí polštářků pozorovat hvězdnou oblohu. Připravena je pro ně také projekce filmu. Už se moc těšíme!

Exotická zvířátka v Elánku

Ve čtvrtek 11.4.2024 děti v Elánku navštíví pan Daniel Filípek se svými exotickými zvířátky, které si děti mohou i pohladit, dát jim nějakou dobrotu a vyfotit se s nimi. Také nám o nich řekne spoustu zajímavostí. Už se moc těšíme!

Vítání jara s Elánkem

Ve čtvrtek 28.3.2024 se děti vydají na stezku plnou zábavných úkolů. Společně přivítáme jaro básničkou. Na konci na děti bude čekat odměna. Už se moc těšíme!

Velikonoční dílničky v Elánku

Ve čtvrtek 21.3.2024 od 15:30 hodin budeme ve školce pořádat VELIKONOČNÍ DÍLNIČKY.

Vysvětlivky:

  * Ceny obsahují Tarif za celý měsíc při docházce ve schématu 1-5 dní v týdnu
 ** do 31.8. po dosažení 3 let věku dítěte. Přechod na ceník „Děti od 3 let“ vždy pouze od 1.9., které následuje po 3. narozeninách. Např. pro školní rok 2023/24: děti narozené do 31.8.2020 jsou v kategorii od 3 let, děti narozené od 1.9.2020 dále jsou v kat. do 3 let

Tarif – základní školné, cena za Program, péče o dítě předškolního věku dle zákona 247/2014 Sb.

Premium – nadstavbové aktivity nad rámec „běžného hlídání dítěte,“ zahrnují služby i spotřebu, jako například výlety, divadla, oslavy narozenin, dárky, besídky, nadstandardní hygienické pomůcky, službu praní, angličtinu, logo, didaktické pomůcky, tisk, informační systémy, individuální přístup, supervize, audity atd.

Stravné – celodenní (svačina, oběd, svačina) / půlden (dopolední svačina, oběd)

Zájmové odpolední aktivity – blok různorodých aktivit v čase 16:00-16:30, v případě volby 5 dní v týdnu je pátek vždy zdarma

Jednorázové hlídání – v případě, že Dítě nemá Tarif nebo využije den nad rámec Tarifu. Dítě do 3 let v maximální možné úhradě od rodičů dle zákona.

Pozdní vyzvednutí dítěte – v případě, že bez předchozí domluvy a smluvené ceny nevyzvedne Rodič Dítě včas po skončení provozní doby DS nebo Zájmových odpoledních aktivit.

Našim cílem je, aby děti s Elánkem objevovaly svět :-)

Proč dát Vaše dítě do Elánku?

 • Naším cílem je rozvíjet osobnost samostatného, sebevědomého a tvůrčího jedince.
 • Dbáme na vyváženou stravu, pitný režim, dostatek pohybu, čerstvého vzduchu, podpůrných aktivit a vzdělání.
 • Dětem nabízíme výchovné a vzdělávací aktivity, zaměřujeme se na výuku cizích jazyků. Stále je však ve školce dostatek času na hry a zábavu, které děti v tomto věku nejvíce potřebují. 
 • Vzdělávací plán vychází z Rámcového vzdělávacího programu pro předškolní zařízení ČR a je doplněn o interaktivní, psychologické a pedagogické prvky pro rozvoj dětí.
 • Holky (tety) z naší školky, které pečují o Vaše děti, jsou profesionálky. Všechny mají pedagogické, sociálně-zdravotní vzdělání, či absolvovaly program „Chůvy pro děti do zahájení povinné školní docházky“ a především mají silnou motivaci, zodpovědnost a lásku k dětem.
 • Na jednu pečující osobu připadá max. 6 dětí, což zaručí maximálně individuální přístup.
 • Naše prostory jsou nové, moderně zařízené a plně přizpůsobené potřebám dětí. Máme i vlastní zahradu, kde si děti můžou hrát, ale zároveň si i vypěstovat vlastní zdravou zeleninku či bylinky.

Provozní informace:

 • otevírací doba: 7:30 - 16:00, případně 16-16:30 zájmové odpolední aktivity
 • příchod do školky: 7:30-8:30
 • docházka: variabilní 1 - 5 dní v týdnu, příp. nepravidelná docházka
 • maximální počet dětí ve skupině: 12
 • vždy min. dvě pečující osoby
 • přijímáme děti od 1 roku věku, ideální pro děti od 2 let (nutné standardní očkování)

V případě zájmu o docházku v Elánku Slatina nás neváhejte kontaktovat, příp. prosíme vyplňte nezávaznou PŘIHLÁŠKU

Těšíme se na Vás :-)

Nekroťte elán svých dětí, rozviňte ho s Elánkem :)

Správná strava z kvalitních surovin a pitný režim jsou pro nás důležité. To vše dětem zajistíme s ohledem na jejich alergie a individuální potřeby a požadavky.

Stravu pro děti dovážíme ze Školní jídelny Horní. 

Kuchyně ŠJ Horní je vybavena moderními přístroji, pracovní prostředí je na vysoké úrovni, splňuje náročné hygienické požadavky, skladba jídelníčku je pestrá a odpovídá požadavkům zdravé výživy.

Při výběru potravin k přípravě pokrmů se ŠJ Horní snaží využívat nabídku regionálních dodavatelů. Snahou je v dětech pěstovat návyky k zdravému životnímu stylu.

Chcete umístit dítě do této školky?

Věkové rozmezí: 1 rok - 4 roky

Přihlášky příjímáme po celý rok

Volná místa

1 / 12

Kdo se u nás o děti stará?

Teta Monika

Ahoj, jmenuji se Monika, vystudovala jsem Střední pedagogickou školu v Levicích, odbor Předškolní pedagogika. Dále jsem se věnovala studiu učitelství pro 1.stupeň ZŠ na vysoké škole v Nitře. Od střední školy jsem jezdila dělat instruktorku a vedoucí na dětské tábory. Po absolvování VŠ jsem dlouhá léta učila děti na 1.stupni ZŠ na Slovensku. Tato práce mě vždy velmi naplňovala, ale i tak mě to táhlo k práci ještě s menšími dětmi. Tento sen se mi podařilo splnit poté, co jsme se přestěhovali do České republiky. Práce s dětmi je pro mě jako člověka celý život a poslání. Mám ráda přírodu, procházky po lese, fotografování, hru na klavír, poslech vážné hudby, literaturu, kreslení.

Teta Helča

Ahoj, jmenuji se Helena Kalousková a absolvovala jsem vysokou školu Brno International Business School v oboru Business management. Již při studiu střední a vysoké školy jsem jezdila jako vedoucí na dětské tábory a instruktorka školních výletů a adaptačních kurzů. Po narození dcery jsem zjistila, že čas strávený s dětmi mě nejvíce baví a naplňuje, a tak jsem se rozhodla absolvovat Kurz chůvy pro děti do zahájení povinné školní docházky a naplno se věnovat dětem. Důvěra, spokojenost a úsměv na dětských tvářích je pro mne ta největší odměna. Kromě dětí, které jsou u mne na prvním místě, mám ráda zvířata, sport, knihy a hudbu.

Ing. Sylva Pavelová

Dobrý den, jmenuji se Sylva Pavelová a jsem ředitelkou Elánka pro rodinu z.s. - franchisy sítě soukromých školek a jeslí Elánek. V řízení firmy mám bohaté zkušenosti jak teoretické, získané studiem na Ekonomické fakultě MZLU v Brně, ale také praktické, a to dlouholetým působením na různých manažerských pozicích v menších i velkých mezinárodních firmách. Moje manažerské interpersonální dovednosti (soft skills) byly rozšířeny také o oblast výchovy dětí, a to absolvováním rekvalifikačního kurzu Chůva pro děti do zahájení povinné školní docházky. Také jsem absolvovala studium Asistenta pedagoga a mnoho dalších rozvojových kurzů zaměřených na vývoj a psychologii dětí. Dětem se věnuji již od dob svých VŠ studií, kdy jsem pracovala jako vedoucí na dětských táborech. Věřím, že kdo dělá svoji práci srdcem, přináší radost, spokojenost a úsměv na tváři nejen sobě, ale hlavně všem ostatním kolem sebe.

Co o nás říkají rodiče?

Jsem ráda, že jsem mohla mít Marušku v takovém příjemném prostředí. Tety jsou boží, akční a veselé, doufám, že jejich elán vydrží wink

maminka Pavlína

Syna jsme do školky dávali s tím, aby si postupně navykl na režim školky, než nastoupím zpět do práce a on půjde do státní školky. U Vás měl možnost se pomalinku rozkoukávat a díky individuálnímu přístupu se krásně zapojit. Chodí k Vám rád a už se těší na další životní etapu, která ho díky Vám neděsí.

maminka Tereza

Mockrát děkujeme za krasné 2 roky, za péči o Evičku, a to vždy s radostí a láskou :)

maminka Eva

S programem jsme byli moc spokojení, největší úspěch měla exotická zvířátka, ježdění na ponících, karneval nebo divadlo. Oceňujeme ale i zařazení dentální hygieny nebo očního vyšetření pro děti. Syn se naučil být samostatnější a průbojnější, zlepšil se v komunikaci s námi i ostatními dětmi. Neustále doma chodí a recituje básničky a vypráví, co ten den kreslili. Získal spoustu kamarádů a rád opakuje jejich jména a povídá, co spolu zažili. Oceňujeme i podporu tet v odplenkování a samostatném čištění zubů. Ještě jednou Vám všem moc děkujeme a těšíme se, že k Vám bude v budoucnu chodit i mladší dcera :-)

maminka Klára

Moc děkujeme, jste skvělí. Kéž by takové byly všechny školky.

maminka Aneta

Elánek synovi všeobecně velmi prospěl, jsem tetám i vedení velmi vděčná za perfektní přístup k dítěti, ale i k nám jako rodičům. Bude se nám odcházet velmi těžko :)

maminka Jana