Pobočka Elánku

Slavkov u Brna

Jiráskova 959, Slavkov u Brna

Chcete pro své dítko jen to nejlepší?

Chcete školku a kroužky v jednom = trávit odpoledne už jen s rodinou?

Dětská skupina Elánek Slavkov u Brna nabízí dětem bohatý program s láskyplným přístupem.

Třída Berušky se nachází v přízemí budovy a je vybavena velkou hernou, jídelnou, koupelnou. Děti mohou využít i krásnou prostornou zahradu, která je vybavena venkovními hracími prvky. Ve školce se o max. 12 dětí starají 2 tety.

Od 1.11.2021 jsme otevřeli novou třídu (Dětskou skupinu Elánek Slavkov II - třída Včeličky) s kapacitou také 12 dětí, a to v 1.patře budovy. Více informací na stránkách Elánek Slavkov II

PŘIHLÁŠKY přijímáme po celý rok

Ideální pro děti od 1,5 - 2 let, max. do předškolního věku.

Budeme rádi, když nás budete sledovat i na našem facebooku FB Elánek Slavkov

Těšíme se na Vás :-)

 

Provozovatel dětské skupiny: Elánek pro rodinu, z.s. 

Naše DS je zapsána v Evidenci dětských skupin u MPSV.

Sídlo provozovatele: Molákova 2782/14, 628 00 Brno, IČ: 06573801

Kontaktní osoba: Ing. Sylva Pavelová

Zahájení provozu dětské skupiny: 1.7.2020

Jógohrátky v Elánku

V rámci tématu měsíce Pohyb jsme pro děti přichystali program do školky, a to Jógohrátky s Elánkem. 
V úterý 20.8.2024 děti opět rozhýbají svoje tělíčka a naučí se nové cviky pod vedením zkušené lektorky.

Výroba nanuků s Elánkem

V úterý 23.7.2024 v rámci dopoledního programu si s dětmi vyrobíme ovocné nanuky.
Už se moc těšíme.

Pečení pizzy v Elánku

Ve čtvrtek 27.6.2024 si s dětmi v rámci dopoledního programu zahrajeme na kuchaře a upečeme si PIZZU. 
Už se moc těšíme! 

Kouzelník v Elánku

V PONDĚLÍ 17.6.2024 Elánek navštíví kouzelník, známý svým uměním a talentem, kterým dokáže ohromit publikum a přinést jim nezapomenutelný zážitek.

Už se moc těšíme! 

Poprvé v knihovně s Elánkem

Ve středu 5.6.2024 se s dětmi v rámci dopoledního programu vydáme do městské knihovny ve Slavkově u Brna. Děti se seznámí s knihami, budeme si číst příběh a také si něco vyrobíme.
Už se moc těšíme.

Den dětí v Elánku

V úterý 4.6.2024 Vás srdečně všechny zveme na Den dětí s Elánkem.  
Akce je pro rodiče a děti, na které bude čekat odpoledne plné zábavy a soutěží.  Akce bude probíhat na zahradě školky od 15,30 h do cca 17,00 h. Kdyby náhodou nebylo krásné počasí (máme však objednáno), akce proběhne v náhradním termínu, který bude určen.
Neváhejte tedy přihlásit ten den děti do školky, případně s nimi třeba jen odpoledne přijít.
Těšíme se na Vás.

Zvířátka v Elánku

V pondělí 20.5.2024 děti v Elánku navštíví na naší zahradě poník Sára a oslík Herby, které si děti mohou pohladit a dát jim nějakou dobrotu. Na poníkovi se mohou děti i povozit. Aby se děti mohly na poníkovi svézt, je nutné je vybavit helmou. Prosíme o přinesení cyklistické či jiné helmy.​ Kdo bude chtít zvířátka nakrmit, může jim přinést mrkev a jablíčka. Už se moc těšíme!

Wellness pro maminky v Elánku

Ve středu 15.5.2024 si ve třídě Berušek děti nachystají wellness pro maminky. Odpoledne plné péče, odpočinku a krásy. Maminky se mohou těšit na manikúru, kadeřnictví, masáže či kosmetiku :)
Těšíme se na Vás ve středu od 15:30 hodin.

Hmyzí domeček v Elánku

Ve čtvrtek 9.5.2024 se děti seznámí s problematikou úbytku hmyzu v přírodě kolem nás. Dozví se, proč je pro nás hmyz důležitý. Vysvětlíme si rozdíly mezi včelkami medonosnými a včelkami samotářkami. Poté si hmyzí domeček s dětmi vytvoříme.
Už se moc těšíme!

Slet čarodějnic v Elánku

Ve středu 24.4.2024 se v rámci dopoledního programu u Berušek sejdeme v kostýmech čarodějnic a čarodějů a podnikneme spoustu kouzelnické zábavy (soutěže, hry, diskotéka). Už se moc těšíme!

Seznámení s želvičkou Jůlinkou v Elánku

V pátek 19.4.2024 děti v Elánku navštíví želvička Jůlinka. S želvičkou se seznámíme, řekneme si, čím se želvy živí a jak se o ni správně starat. S dětmi jí přečteme pohádku, nakrmíme ji a vyrobíme si i vlastní želvičku. Už se moc těšíme!

Mobilní planetárium v Elánku

V úterý 30.4.2024 si s dětmi užijeme mobilní planetárium. Planetární kopule bude postavena přímo ve školce a uvnitř ní budou děti moci z pohodlí polštářků pozorovat hvězdnou oblohu. Připravena je pro ně také projekce filmu. Už se moc těšíme!

Exotická zvířátka v Elánku

Ve čtvrtek 11.4.2024 děti v Elánku navštíví pan Daniel Filípek se svými exotickými zvířátky, které si děti mohou i pohladit, dát jim nějakou dobrotu a vyfotit se s nimi. Také nám o nich řekne spoustu zajímavostí. Už se moc těšíme!

Jarní stezka v Elánku

Ve čtvrtek 14.3.2024 se děti vydají na stezku plnou zábavných úkolů. Na konci stezky budou děti odměněny medailí. Už se moc těšíme!

Sázení kytiček v Elánku

Ve středu 20.3.2024 si s dětmi zahrajeme na zahradníky a zasadíme si do kvetináčů různé druhy kytiček (tulipány, narcisy atd.).

 Vysvětlivky:

* Ceny obsahují Tarif za celý měsíc při docházce ve schématu 1-5 dní v týdnu
 ** do 31.8. po dosažení 3 let věku dítěte. Přechod na ceník „Děti od 3 let“ vždy pouze od 1.9., které následuje po 3. narozeninách. Např. pro školní rok 2023/24: děti narozené do 31.8.2020 jsou v kategorii od 3 let, děti narozené od 1.9.2020 dále jsou v kat. do 3 let

Tarif – základní školné, cena za Program, péče o dítě předškolního věku dle zákona 247/2014 Sb.

Premium – nadstavbové aktivity nad rámec „běžného hlídání dítěte,“ zahrnují služby i spotřebu, jako například výlety, divadla, oslavy narozenin, dárky, besídky, nadstandardní hygienické pomůcky, službu praní, angličtinu, logo, didaktické pomůcky, tisk, informační systémy, individuální přístup, supervize, audity atd.

Stravné – celodenní (svačina, oběd, svačina) / půlden (dopolední svačina, oběd)

Zájmové odpolední aktivity – blok různorodých aktivit v čase 16:00-16:30, v případě volby 5 dní v týdnu je pátek vždy zdarma

Jednorázové hlídání – v případě, že Dítě nemá Tarif nebo využije den nad rámec Tarifu. Dítě do 3 let v maximální možné úhradě od rodičů dle zákona.

Pozdní vyzvednutí dítěte – v případě, že bez předchozí domluvy a smluvené c

Našim cílem je, aby děti s Elánkem objevovaly svět :-)

Proč dát Vaše dítě do Elánku?

 • Naším cílem je rozvíjet osobnost samostatného, sebevědomého a tvůrčího jedince.
 • Dbáme na vyváženou stravu, pitný režim, dostatek pohybu, čerstvého vzduchu, podpůrných aktivit a vzdělání.
 • Dětem nabízíme výchovné a vzdělávací aktivity, zaměřujeme se na výuku cizích jazyků. Stále je však ve školce dostatek času na hry a zábavu, které děti v tomto věku nejvíce potřebují. 
 • Vzdělávací plán vychází z Rámcového vzdělávacího programu pro předškolní zařízení ČR a je doplněn o interaktivní, psychologické a pedagogické prvky pro rozvoj dětí.
 • Holky (tety) z naší školky, které pečují o Vaše děti, jsou profesionálky. Všechny mají pedagogické, sociálně-zdravotní vzdělání, či absolvovaly program „Chůvy pro děti do zahájení povinné školní docházky“ a především mají silnou motivaci, zodpovědnost a lásku k dětem.
 • Na jednu pečující osobu připadá max. 6 dětí, což zaručí maximálně individuální přístup.
 • Naše prostory jsou nové, moderně zařízené a plně přizpůsobené potřebám dětí. Máme i vlastní zahradu, kde si děti můžou hrát, ale zároveň si i vypěstovat vlastní zdravou zeleninku či bylinky.

Provozní informace:

 • standardní otevírací doba: 7:30 - 16:00 h, případně 16 - 16:30 h zájmové odpolední aktivity)
 • příchod do školky: 7:30-8:30 h
 • docházka: variabilní 1 - 5 dní v týdnu, příp. nepravidelná docházka
 • maximální počet dětí ve skupině: 12
 • vždy min. dvě pečující osoby
 • přijímáme děti od 1 roku věku, ideální pro děti od 2 let (nutné standardní očkování)

 

V případě zájmu o docházku v Elánku Slavkov u Brna nás neváhejte kontaktovat, příp. prosím vyplňte nezávaznou PŘIHLÁŠKU

Těšíme se na Vás :-)

 

Nekroťte elán svých dětí, rozviňte ho s Elánkem :)

Je pro nás důležitá správná strava z kvalitních surovin a pitný režim. To vše dětem zajistíme s ohledem na jejich alergie a individuální potřeby a požadavky.

Stravu odebíráme od 1.1.2023 z Filii rozvoz: https://www.filiirozvoz.cz/

Chcete umístit dítě do této školky?

Věkové rozmezí: 1 rok - 4 roky

Přihlášky příjímáme po celý rok

Volná místa

1 / 12

Kdo se u nás o děti stará?

Teta Nikol

Mé jméno je Nikola, ale moje okolí mi říká Nikol. Po základní škole jsem neměla to štěstí se dostat na pedagogickou školu. Proto jsem se rozhodla studovat zdravotnickou školu s oborem sociální pečovatelství, neboť jsem věděla, že s tímto oborem nebudu mít dveře do školství zavřené a budu se tak moct věnovat dětem. Začala jsem jako asistent pedagoga ve školičce na Vídeňské v Brně. Poté jsem byla doporučena do státní školky v Husovicích jako nekvalifikovaný pedagog. Během mých pracovních let a praxe ve škole jsem získala mnohostranné zkušenosti, za které jsem vděčná, protože vím, co je to lidskost. Setkala jsem se nejen se zdravými dětmi, ale i s dětmi různého typu postižení a k seniorům, kteří se chtěli dožít důstojného stáří. Mám práci s lidmi moc ráda, především s těmi nejmenšími. Sledovat jejich radost a energii je pro mne hnací motor. Vašim dětem v Elánku nabídnu pomocnou ruku, pochopení, útěchu, empatii, ale také zlepšování v jejich dovednostech. Volný čas trávím nejraději ve společnosti mých blízkých a přátel v přírodě.

Teta Aneta

Jmenuji se Aneta a vystudovala jsem Vyšší odbornou školu sociálně právní v Brně. Již během střední školy jsem měla příležitost pracovat s dětmi a být osobní asistentkou v rodině s 5 postiženými dětmi, pro které jsem plánovala volnočasové aktivity. Na Vyšší odborné škole jsem si vybírala praxi hlavně ve školkách, či ve speciálních školách a v terapeutických dílnách. Tato zkušenost mě utvrdila v tom, že se chci plně věnovat dětem. Dále mám zkušenost jako pracovník v sociálních službách v domově pro osoby se zdravotním postižením, kde jsem se starala o celodenní program. Ráda se obklopuji dětmi a práce s nimi mě velmi obohacuje. Mezi mé záliby patří cestování, poznávání nových míst, plavání a četba. Moc se těším na čas strávený v Elánku, kde si budeme společně hrát, tvořit a trpělivě se učit novým věcem.

Ing. Sylva Pavelová

Dobrý den, jmenuji se Sylva Pavelová a jsem ředitelkou Elánka pro rodinu z.s. - franchisy sítě soukromých školek a jeslí Elánek. V řízení firmy mám bohaté zkušenosti jak teoretické, získané studiem na Ekonomické fakultě MZLU v Brně, ale také praktické, a to dlouholetým působením na různých manažerských pozicích v menších i velkých mezinárodních firmách. Moje manažerské interpersonální dovednosti (soft skills) byly rozšířeny také o oblast výchovy dětí, a to absolvováním rekvalifikačního kurzu Chůva pro děti do zahájení povinné školní docházky. Také jsem absolvovala studium Asistenta pedagoga a mnoho dalších rozvojových kurzů zaměřených na vývoj a psychologii dětí. Dětem se věnuji již od dob svých VŠ studií, kdy jsem pracovala jako vedoucí na dětských táborech. Věřím, že kdo dělá svoji práci srdcem, přináší radost, spokojenost a úsměv na tváři nejen sobě, ale hlavně všem ostatním kolem sebe :-)

Co o nás říkají rodiče?

S Elánkem jsme naprosto spokojeni. Syn se do školky těší, jak na děti, tak i na tety. smiley Příští rok přihlásíme i mladšího synka.

maminka Dominika

Chcela by som sa podakovat aj vedeniu aj tetam, ktore sa staraju o deti, mate naozaj narocnu pracu a klobuk dole, ako to s detmi zvladate. Keby bolo viac takych ludi v skolkach

maminka Martina

Skvela skolka, moc hezke prostredi a velmi mile tety, ktere se o deti s laskou staraji. Dcera se tam tesi kazdy den!

maminka Jana

Dcera byla v Elánku moc spokojená a nezbývá než doufat, že se jí podobné péče dostane i v jiné školce a bude domů chodit stejně tak spokojená.

maminka Marie

Syn se zlepšil hlavně v mluvení, teď nezavře pusu a krásně si řekne o vše, co potřebuje. Na začátku v Elánku dělal jen krátké zvuky a znakoval rukama, takže u nás 100% zlepšení v mluvení a komunikaci. Děkuji všem tetám za trpělivost s Péťou. Byla jsem moc spokojená a Petřík taky.

maminka Helena

Moc děkujeme za možnost, že náš syn mohl do Elánku chodit. Školka je úžasná, tety hodné a trpělivé, všechny akce pořádané Elánkem byly Top. Zůstaňte i nadále tak super školka, do které se budou děti těšit tak jak náš syn

maminka Eva

I když nás ještě 2 měsíce čekají, moc Vám už teď děkujeme za to, že náš syn mohl začít objevovat školkový svět právě v Elánku. To, že jsme od něj ani jednou neslyšeli, že do školky nechce nebo že se mu tam nelíbilo, nepřikládáme pouze jeho všeobecné náklonnosti k ostatním dětem, ale rozhodně taky tomu, jak je školka a její pravidla koncipovány, aktivitám, které pro děti vymýšlíte a individuálnímu přístupu, kdy se díky malému množství dětí tety mohou v případě jakéhokoliv problému děťátku věnovat, vysvětlovat a podpořit, namísto strohé direktivity a příkazů. Moc děkujeme!

maminka Veronika