Pobočka Elánku

Chrudim

Masarykovo náměstí 1238, Chrudim IV, 53701

Chcete pro své dítko jen to nejlepší? 

Chcete školku a kroužky v jednom = trávit odpoledne už jen s rodinou?

 

Elánek Chrudim je dětská skupina, která dětem nabízí bohatý program s láskyplným přístupem

 

Školka se nachází v samém srdci města Chrudim v blízkosti autobusové zastávky. Prostory jsou umístěny v 1. patře a nabízí velkou herní místnost, spací koutek, jídelnu, sociální zařízení a park v docházkové vzdálenosti. Možnost parkování je na přilehlém veřejném parkovišti.

 

Nekroťte elán svých dětí, rozviňte ho!

Naším cílem je, aby děti s Elánkem objevovaly svět :)

 

Otevírací doba školky:

Po - Pá: 7.00 - 16.00

Druhá pobočka

Nový ceník od 1. 7. 2024

Den otevřených dveří v Centrální hasičské stanici v Chrudimi

HZS si dne 14.5. připravil bohatý program plný ukázek. Po celou dobu dne otevřených dveří bude možnost si prohlédnout zásahovou techniku, prostředky chemické, technické a spojové služby. Hasicí přístroje s různými hasivy. Připraveny budou kvízy a soutěže pro děti, seznámit se budou moct se systémem vyrozumění a varování obyvatelstva a prostředky individuální improvizované ochrany obyvatelstva.

Přihlášky pro rok 2024/2025

Je to tady! Přijímáme přihlášky pro nový školní rok 2024/25.

Den země

„Čistá půda, voda, vzduch – zdravé prostředí pro život“ – to je téma letošního ročníku akce Den Země 2024. V úterý 23. dubna navštívíme s dětmi tuto inspirativní akci, který se koná v Klášterních zahradách.

Můžeme se těšit na bohatý pódiový program, na worshopy pro děti, na naučnou stezku "Přírodě blíže" a na dílny tradičních lidových řemesel. 

Regionální muzeum v Chrudimi

Dne 27.3. nás čeká návštěva Regionálního muzea v Chrudimi, kde je pro děti připraven program na téma Masopust. Program je zaměřený na velikonoční tradice. Polovina programu je edukační a druhá polovina výtvarná. Děti si vytvoří zajíčka z obkreslené ruky a odnesou si ho domů. Na závěr si s dětmi vyzkouší, jaké informace si z programu odnáší a rozloučí se s nimi.

Solná jeskyně CHRUDIM

Tématem měsíce března je zdraví, a proto naše děti navštíví dne 14.3. Solnou jeskyni v Chrudimi.

Muzeum loutkářských kultur

V úterý 5.3. navštívíme Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi.

Městská knihovna Chrudim

Dne 1. 2. 2024 čeká naše Elánky návštěva místní knihovny, kde si děti přiblíží oblast dětské literatury. Bude pro ně připraven doprovodný program zábavnou formou.

Vánoční dílničky

Vánoční dílničky, Protože se nám blíží vánoční čas, srdečně zveme rodiče a jejich ratolesti na společné vánoční dílničky, které se uskuteční dne 4.12. od 15 hod. v prostorách školky. Budete si moct vyrobit dekorace a spolu s dětmi je zavěsit na vánoční stromeček. Nezapomeňte si přibalit vánoční náladu a chuť strávit předvánoční čas s dětmi ve školce. Těšíme se na Vás!

Exotika na ranči Bítovany

Dne 19. 9. 2023 je pro děti zorganizován výlet do soukromého, rodinného zařízení, ve kterém jsou k vidění exotická i domácí zvířata v podobě ručně vyřezávaných soch. Na ranči je zároveň 20 druhů exotických zvířat včetně ohrožených a chráněných úmluvou CITES. Děti uvidí zvířátka jako koně, kozy, ovce, lamy, dále klokany, mývaly, surikaty, mangusty. Z primátů budou moci spatřit kočkodany, lemury, gibony a spoustu dalších. Na závěr budou mít možnost si pohrát na místním dětským hřišti. Exkurze je organizována v rámci tématického týdne Kamarádí se zvířátka?

Den otevřených dveří

Den otevřených dveří v Elánku Kdy: středa 28. 6. Kde: Masarykovo náměstí 1238, Chrudim V kolik: 14.00 - 17.00 hod. Milé maminky, tatínkové a přátelé srdečně Vás zveme na Den otevřených dveří naší nové školičky v Chrudimi. Budete moci nahlédnout a seznámit se s prostředím školky. Rádi Vám zodpovíme případné dotazy týkající se provozu a vzdělávání. Těšíme se na Vás.

Víkendový provoz

Řešíte, co s dětmi o pracovních víkendech či jen tak si potřebujete zařídit hlídaní dětí a babičky nejsou po ruce? V tom případě Vás potěší naše novinka v podobě víkendového provozu naší školky. K našemu provozu přidáváme víkendové hlídání pro Vaše ratolesti, provozní doba So - Ne: 8.00 - 14.30 hod., dostupné víkendy dle poptávky rodičů, zavedeno jako bonus ke školkovnému pro dětičky, co naši školku pravidelně navštěvují, externí zájemci - cena dle platného ceníku.

Otevření

Vážení rodiče, otevření provozu jsme byli nuceni posunout k 1. 7. 2023, ale o to více věříme, že naše školička bude vyšperkovaná a dovedená k dokonalosti. Zároveň Vám umožníme v průběhu června nahlédnutí do našich prostorů, abyste měli možnost se seznámit s prostředím.

Otevření

Milí rodiče, nyní je naše školička ve fázi budování a vytváření prostředí tak, aby bylo co nejvíce uzpůsobeno potřebám Vašich dětiček. Zde Vás budeme informovat v případě každé změny nebo co bude zrovna aktuální, abyste měli přehled, jak se naše školka vyvíjí. Naším cílem je dodržet otevření k 1. 6. 2023 a na tom nyní pilně pracujeme. Pokud již máte zájem, aby byly Vaše ratolesti součástí naší školky, tak neváhejte vyplnit nezávaznou přihlášku viz odkaz níže: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScqfIi2JOPD5o-iJ77pBe3XPglPVjNL1kauqeKAt0UAIseocg/viewform Těšíme se na Vás:-)

* Ceny obsahují Tarif za celý měsíc při docházce ve schématu 2-5 dní

 • půldenní tarif je od 7.00 - 13.00 hod.
 • tarif - základní školné, cena za program, péče o dítě předškolního věku dle zákona 247/2014 Sb.
 • celodenní a půldenní tarif 
 • stravné - celodenní (svačina, oběd, svačina) / půlden (svačina, oběd)
 • pozdní vyzvednutí - v případě, že bez předchozí domluvy si rodič dítě nevyzvedne včas po skončení zvoleného tarifu

Proč dát Vaše dítě do Elánku?

 

 • Cílem je pro nás rozvíjet osobnost samostatného, sebevědomého a tvůrčího jedince.
 • Dbáme na vyváženou stravu, pitný režim, dostatek pohybu, čerstvého vzduchu a podpůrných aktivit.
 • Dětem nabízíme výchovné a vzdělávací aktivity. Stále je však ve školce dostatek času na hry a zábavu, které děti v tomto věku nejvíce potřebují. 
 • Důraz klademe na výuku anglického jazyka - hravou a zábavnou formou budeme s dětmi rozvíjet mluvu.
 • Vzdělávací plán vychází z Rámcového vzdělávacího programu pro předškolní zařízení ČR a je doplněn o interaktivní, psychologické a pedagogické prvky pro kompexní a zdravý rozvoj dětí.
 • Naše pečující osoby (tety) mají potřebné vzdělání pro péči o Vaše děti a především se pyšní silnou motivací, láskou a zodpovědností k dětem.
 • Zaručujeme maximálně individuální přístup pro každé dítě.
 • Naším cílem je, aby Vaše děti byly u nás spokojené a šťastné
 • Prostory školky jsou nově a moderně zařízené a plně přizpůsobené potřebám dětí. 

 

Provozní informace:

 • nabízíme celodenní, půldenní docházku či docházku 2, 3 dny v týdnu
 • maximální počet dětí ve skupině: 12
 • vždy min. dvě pečující osoby
 • vítané jsou u nás děti od 1,5 roku do 3 let 
 •  

Denní program:

 • 7:00-8:30 příchod dětí, přivítání, volná hra, klidové činnosti, nácvik hygienických návyků
 • 8:30-9:00 ranní rozcvička, zpívání, tancování, básničky, výtvarné práce, kruh „co je nového“ a co budeme dnes dělat, rituály
 • 9:00-9:30 dopolední svačina, hygiena
 • 9:30-10:00 řízená aktivita, vzdělávací činnosti, didaktické hry, anglický jazyk, práce ve skupinách i individuálně
 • 10:00-11:30 procházka, pobyt na čerstvém vzduchu, poznávání přírody, tematický program dle měsíce, rozvoj tělesných schopností a dovedností
 • 11:30-12:30 oběd, hygiena
 • 12:30-14:30 polední klid, čtení pohádek, klidová činnost u stolečku, aktivity dle týdenního plánu
 • 14:30-15:00 odpolední svačina, hygiena
 • 15:00-16:00 tvoření a modelování, hra se slovy, skládání kostek, koordinace těla, obratnost, odchod domů

 

Budeme se těšit na Vaše dotazy či osobní setkání za účelem projednání dalších podrobností, příp. neváhejte vyplnit nezávaznou přihlášku https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScqfIi2JOPD5o-iJ77pBe3XPglPVjNL....

Správná strava z kvalitních surovin a pitný režim jsou pro nás důležité. To vše dětem zajistíme s ohledem na jejich alergie a individuální potřeby a požadavky. O naši školku se stará zavedená firma Lions group s.r.o., která je odborníkem v oblasti zajišťování stravy pro ty nejmenší.

Chcete umístit dítě do této školky?

Věkové rozmezí: 1,5 roku - 3 roky

Přihlášky příjímáme po celý rok

Volná místa

1 / 12

Kdo se u nás o děti stará?

Jana Špilková

Jmenuji se Jana a vystudovala jsem SOŠ Sociální u Matky Boží v Jihlavě, obor sociální. Během mého studia jsem měla praxe v různých zařízeních jako např. v Montessori mateřské a základní škole, v lesní školce, v Základní škole speciální a Praktické škole v Jihlavě a mnoho dalších. Absolvovala jsem Kurz chůvy pro děti v dětské skupině a Kurz první pomoci. Myslím si o sobě, že jsem klidná a empatická. Spoustu zkušeností s dětmi mám díky své velké rodině jsem osminásobnou tetou. Práce s dětmi mě naplňuje a dělá šťastnou. Ke každému dítěti přistupuji individuálně a podporuji ho k samostatnosti. Vždy je pro mě největší odměnou vidět šťastné a usměvavé dítě. Ve svém volném čase se ráda věnuji zdravému životnímu stylu a fitness. Ráda kreslím a chodím do přírody.

Michaela Smudková

Michaela Smudková Jmenuji se Michaela a vystudovala jsem obor Praktická sestra na Střední škole zdravotnické a sociální v Chrudimi. V rámci studia jsem získala praxi v Nemocnici pardubického kraje - Chrudim a v jesličkách. Další zkušenosti jsem získala také soukromým hlídáním batolat a dětí jak předškolního, tak školního věku. Mám dvouletého synka a mimo to jsem sestrou čtyř o poznání mladších sourozenců. Ráda sleduji, jak se děti učí novým věcem a ráda jim v tom pomáhám. Aktivně využívám anglický jazyk slovem i písmem a ráda své znalosti předávám dětem, zejména pomocí říkanek a písniček. Mezi mé koníčky patří turistika, sport, četba, ruční práce, výtvarné umění, historie a další.

Co o nás říkají rodiče?

"S Elánkem jsme moc spokojeni. Dcera tam chodí moc ráda, těší se a doma nám stále tančí, zpívá a recituje, co se s tetami naučila. Oceňuji individuální a velmi laskavý přístup vždy usměvavých tet.”

Maminka Ellinky

Davídek navštěvuje Elánek od září a jsme moc spokojení. Tety jsou moc hodné, usměvavé a trpělivé. Aktivity dětí jsou pestré. Ráda doporučuji dalším maminkám:⁠-⁠)

Maminka Davídka