Pobočka Elánku

Slavkov u Brna II

Jiráskova 959, Slavkov u Brna - 1. patro

Chcete pro své dítko jen to nejlepší?

Chcete školku a kroužky v jednom = trávit odpoledne už jen s rodinou?

Dětská skupina Elánek Slavkov II nabízí  dětem bohatý program s láskyplným přístupem.

Třída Včeličky se nachází v 1. patře budovy a je vybavena velkou hernou, ložnicí, jídelnou, koupelnou. Děti mohou využít i krásnou prostornou zahradu, která je vybavena venkovními hracími prvky. Ve školce se o max. 12 dětí starají 2 tety.

Přihlášky přijímáme po celý rok

Ideální pro děti od 1,5 - 2 let, max. do předškolního věku.

Budeme rádi, když nás budete sledovat i na našem facebooku FB Elánek Slavkov

Těšíme se na Vás :-)

 

 

Provozovatel dětské skupiny: Elánek pro rodinu, z.s. 

Sídlo provozovatele: Molákova 2782/14, 628 00 Brno

IČ: 06573801

Kontaktní osoba: Ing. Sylva Pavelová

Zahájení provozu dětské skupiny: 1.11.2021

Naše DS je zapsána v Evidenci dětských skupin u MPSV

Vznik oprávnění: 23.9.2021

Jógohrátky v Elánku

V rámci tématu měsíce Pohyb jsme pro děti přichystali program do školky, a to Jógohrátky s Elánkem. 
V úterý 20.8.2024 děti opět rozhýbají svoje tělíčka a naučí se nové cviky pod vedením zkušené lektorky.

Elánkova Pouť

Zveme děti ze Včeliček na Pouť, která proběhne v rámci dopoledního programu ve středu 3. července, už se moc těšíme!

Odpoledne s tatínky v Elánku

Rádi bychom pozvali všechny tatínky malých Včeliček na společné odpoledne do naší školky. Čeká na ně plnění zábavných úkolů a překvapení od dětí ke Dni otců. Těšíme se na setkání v úterý 18.6. v 15:30

Kouzelník v Elánku

V PONDĚLÍ 17.6.2024 Elánek navštíví kouzelník, známý svým uměním a talentem, kterým dokáže ohromit publikum a přinést jim nezapomenutelný zážitek.

Už se moc těšíme! 

Den dětí v Elánku

V úterý 4.6.2024 Vás srdečně všechny zveme na Den dětí s Elánkem.

Poprvé v knihovně s Elánkem

Ve středu 29.5.2024 se s dětmi v rámci dopoledního programu vydáme do městské knihovny ve Slavkově u Brna. Děti se seznámí s knihami, budeme si číst příběh a také si něco vyrobíme.
Už se moc těšíme.

Zvířátka v Elánku

V pondělí 20.5.2024 děti v Elánku navštíví na naší zahradě poník Sára a oslík Herby, které si děti mohou pohladit a dát jim nějakou dobrotu. Na poníkovi se mohou děti i povozit. Aby se děti mohly na poníkovi svézt, je nutné je vybavit helmou. Prosíme o přinesení cyklistické či jiné helmy.​ Kdo bude chtít zvířátka nakrmit, může jim přinést mrkev a jablíčka. Už se moc těšíme!

Sváteční Wellness pro maminky v Elánku

Odpolední program u Včeliček pro maminky s dětmi. K příležitosti Dne matek si Vaše děti připravily Wellness studio s kosmetikou, masážemi, antistresovým koutkem a krásným překvapením. 
Těšíme se na Vás v pondělí 13. 5. od 15:30 hod. 

Hmyzí domeček v Elánku

Ve čtvrtek 9.5.2024 se děti seznámí s problematikou úbytku hmyzu v přírodě kolem nás. Dozví se, proč je pro nás hmyz důležitý. Vysvětlíme si rozdíly mezi včelkami medonosnými a včelkami samotářkami. Poté si hmyzí domeček s dětmi vytvoříme.
Už se moc těšíme!

Slet čarodějnic v Elánku

V pondělí 29.4. se v rámci dopoledního programu u Včeliček sejdeme v kostýmech čarodějnic a čarodějů a podnikneme spoustu kouzelnické zábavy. Vyrobíme čarovnou hůlku, proběhne hodina létání na koštěti a naučíme se zaříkávadlo. Už se moc těšíme!

Den v Jurském parku s Elánkem

Ve čtvrtek 18.4.2024 v rámci dopoledního programu u Včeliček děti čeká návštěva Jurského parku. Splněním zábavných úkolů získají Dino-pas a dáreček. Už se moc těšíme!

Mobilní planetárium v Elánku

V úterý 30.4.2024 si s dětmi užijeme mobilní planetárium. Planetární kopule bude postavena přímo ve školce a uvnitř ní budou děti moci z pohodlí polštářků pozorovat hvězdnou oblohu. Připravena je pro ně také projekce filmu. Už se moc těšíme!

Exotická zvířátka v Elánku

Ve čtvrtek 11.4.2024 děti v Elánku navštíví pan Daniel Filípek se svými exotickými zvířátky, které si děti mohou i pohladit, dát jim nějakou dobrotu a vyfotit se s nimi. Také nám o nich řekne spoustu zajímavostí. Už se moc těšíme!

Vysvětlivky:

* Ceny obsahují Tarif za celý měsíc při docházce ve schématu 1-5 dní v týdnu
 ** do 31.8. po dosažení 3 let věku dítěte. Přechod na ceník „Děti od 3 let“ vždy pouze od 1.9., které následuje po 3. narozeninách. Např. pro školní rok 2023/24: děti narozené do 31.8.2020 jsou v kategorii od 3 let, děti narozené od 1.9.2020 dále jsou v kat. do 3 let

Tarif – základní školné, cena za Program, péče o dítě předškolního věku dle zákona 247/2014 Sb.

Premium – nadstavbové aktivity nad rámec „běžného hlídání dítěte,“ zahrnují služby i spotřebu, jako například výlety, divadla, oslavy narozenin, dárky, besídky, nadstandardní hygienické pomůcky, službu praní, angličtinu, logo, didaktické pomůcky, tisk, informační systémy, individuální přístup, supervize, audity atd.

Stravné – celodenní (svačina, oběd, svačina) / půlden (dopolední svačina, oběd)

Zájmové odpolední aktivity – blok různorodých aktivit v čase 16:00-16:30, v případě volby 5 dní v týdnu je pátek vždy zdarma

Jednorázové hlídání – v případě, že Dítě nemá Tarif nebo využije den nad rámec Tarifu. Dítě do 3 let v maximální možné úhradě od rodičů dle zákona.

Pozdní vyzvednutí dítěte – v případě, že bez předchozí domluvy a smluvené ceny nevyzvedne Rodič Dítě včas po skončení provozní doby DS nebo Zájmových odpoledních aktivit.

 

Našim cílem je, aby děti s Elánkem objevovaly svět :-)

Proč dát Vaše dítě do Elánku?

 • Naším cílem je rozvíjet osobnost samostatného, sebevědomého a tvůrčího jedince.
 • Dbáme na vyváženou stravu, pitný režim, dostatek pohybu, čerstvého vzduchu, podpůrných aktivit a vzdělání.
 • Dětem nabízíme výchovné a vzdělávací aktivity, zaměřujeme se na výuku cizích jazyků. Stále je však ve školce dostatek času na hry a zábavu, které děti v tomto věku nejvíce potřebují. 
 • Vzdělávací plán vychází z Rámcového vzdělávacího programu pro předškolní zařízení ČR a je doplněn o interaktivní, psychologické a pedagogické prvky pro rozvoj dětí.
 • Holky (tety) z naší školky, které pečují o Vaše děti, jsou profesionálky. Všechny mají pedagogické, sociálně-zdravotní vzdělání, či absolvovaly program „Chůvy pro děti do zahájení povinné školní docházky“ a především mají silnou motivaci, zodpovědnost a lásku k dětem.
 • Na jednu pečující osobu připadá max. 6 dětí, což zaručí maximálně individuální přístup.
 • Naše prostory jsou nové, moderně zařízené a plně přizpůsobené potřebám dětí. Máme i vlastní zahradu, kde si děti můžou hrát, ale zároveň si i vypěstovat vlastní zdravou zeleninku či bylinky.

Provozní informace:

 • otevírací doba: 7:30 - 16:00, případně 16-16:30 zájmové odpolední aktivity
 • příchod do školky: 7:30-8:30
 • docházka: variabilní 1 - 5 dní v týdnu, příp. nepravidelná docházka
 • celodenní či půldenní strava
 • maximální počet dětí ve skupině: 12
 • dvě pečující osoby
 • přijímáme děti od 1 roku věku, ideální pro děti od 2 let (nutné standardní očkování)

V případě zájmu o docházku v Elánku Slavkov u Brna nás neváhejte kontaktovat, příp. prosím vyplňte nezávaznou PŘIHLÁŠKU.

Těšíme se na Vás :-)

Nekroťte elán svých dětí, rozviňte ho s Elánkem :)

Je pro nás důležitá správná strava z kvalitních surovin a pitný režim. To vše dětem zajistíme s ohledem na jejich alergie a individuální potřeby a požadavky.

Stravu odebíráme od 1.1.2023 z Filii rozvoz: https://www.filiirozvoz.cz/

Chcete umístit dítě do této školky?

Věkové rozmezí: 1 rok - 4 roky

Přihlášky příjímáme po celý rok

Volná místa

1 / 12

Kdo se u nás o děti stará?

Teta Hanka

Dobrý den, jmenuji se Hanka. K práci chůvy v dětské skupině jsem se dostala díky mateřské dovolené s vlastními dětmi. Trávit čas s dětmi je pro mne přirozené a především smysluplné. Dětem chci být tetou, která má radost z každé nově získané dovednosti, na které jsme spolu s dětmi pracovaly. Je mi ctí být součástí krásných vzpomínek dětí ze školky. Oceňuji každou komunikaci s rodiči, protože ji považuji za velmi prospěšnou pro obě strany. Od dětství jsem se účastnila dětských táborů, nejdříve jako dítě, poté jako instruktorka, nyní nejraději trávím čas se svojí rodinou a přáteli, cestováním, výlety na kole, bruslením, četbou a zahradničením.

Teta Adéla

Jmenuji se Adéla a jsem absolventkou Střední průmyslové školy Purkyňova, obor sociální činnost. Již od útlého věku jsem věděla, že práce s dětmi je to, co mě naplňuje. Během mých studií jsem měla možnost docházet jako dobrovolník do Příjímacího a pobytového střediska Zastávka, kde jsem měla na starosti dětské centrum pro děti s odlišným mateřským jazykem. Ve volném čase vedu skautský oddíl, mám ráda procházky přírodou a nepohrdnu dobrou knihou. Mým cílem je poskytnout dětem bezpečné a laskavé prostředí, vést je k samostatnosti a být pro ně vzorem i oporou.

Ing. Sylva Pavelová

Dobrý den, jmenuji se Sylva Pavelová a jsem ředitelkou Elánka pro rodinu z.s. - franchisy sítě soukromých školek a jeslí Elánek. V řízení firmy mám bohaté zkušenosti jak teoretické, získané studiem na Ekonomické fakultě MZLU v Brně, ale také praktické, a to dlouholetým působením na různých manažerských pozicích v menších i velkých mezinárodních firmách. Moje manažerské interpersonální dovednosti (soft skills) byly rozšířeny také o oblast výchovy dětí, a to absolvováním rekvalifikačního kurzu Chůva pro děti do zahájení povinné školní docházky. Také jsem absolvovala studium Asistenta pedagoga a mnoho dalších rozvojových kurzů zaměřených na vývoj a psychologii dětí. Dětem se věnuji již od dob svých VŠ studií, kdy jsem pracovala jako vedoucí na dětských táborech. Věřím, že kdo dělá svoji práci srdcem, přináší radost, spokojenost a úsměv na tváři nejen sobě, ale hlavně všem ostatním kolem sebe :-)

Co o nás říkají rodiče?

Velmi děkuji za váš přístup a péči jakou věnujete dětem.

maminka Lenka

Adinka v Elánku byla moc spokojená a nikdy si na nic nestěžovala. A ona má pusu prořízlou, to bychom určitě slyšeli. ;-) Tety měly skvělý respektující přístup k dětem, podporovaly je a díky tomu byla Adinka šťastná a rozhodně nelituji, že jsme vybrali Elánek. Moc děkujeme. A za rok k Vám nejspíše dáme i mladší dítě, když bude místo.

maminka Kateřina

Děkujeme za péči a energii, kterou do Vaši práce vkládáte.

maminka Nikola

Moc děkujeme za vše, za vstřícnost a ochotu, a že jsme mohli navštěvovat tak super školičku, a že vůbec něco takového děláte i pro tak malé prcky :-)

maminka Jana

Začátek docházky do školky byl pro naši rodinu velkým krokem. Děkujeme Elánku za výborné prostředí, aby tato rodinná změna proběhla zdárně a příjemně.

maminka Alena

Rozhodně myslím, že Elánek je pro děti super krok před nástupem do ,,velké" školky. Rozhodně synovi pomohlo se více rozvíjet a poznávat nové věci, předměty atd spolu s kamarády.

maminka Věra